Oblíbené byliny ke snížení toxinů v těle

Lidstvo je po celou svou historii provázeno touhou po trvalém zdraví jako základní životní hodnotě. V průběhu posledních tisíciletí vznikalo spoustu různých názorů, jak si dobrý zdravotní stav uchovat.

Již řecký lékař Hippokrates napsal, že člověk se rodí zdráv a všechny nemoci do něj vcházejí s jídlem. Existuje také známý fyziologický fakt, že žádné bakterie a viry nemohou proniknout do ideálně zdravého organismu a pokud už vniknou, tak jsou v něm rychle potlačeny.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je velmi prospěšná, očistěte své tělo, zbavte se celulitidy, nadbytečných kil a škodlivých látek a to vše tou nejpříjemnější možnou formou. Reflexní terapií lymfatického systému uděláte to nejlepší pro své tělo a při tom se necháte hýčkat na svých chodidlech.

Jaké přípravky doporučujeme v době Covidové?

Posílit organismus, podpořit imunitu, zlepšit kondici po prodělaném Covidu – to je nyní otázka na naši poradnu mnoha lidí a obava z koronaviru a nemoci COVID-19 tento požadavek umocňuje. Imunitu podpořit lze – trvá to ale několik týdnů a některé přípravky jsou k tomu vhodnější. Bezpochybně k užívání jakýchkoli výživových doplňků či bylin je nutná psychická pohoda, pohyb, správné dýchání, vhodné stravování a zdravé vztahy. 

Jaké máte předsevzetí do roku 2021?

S blížícím se koncem roku se začínáme bavit o předsevzetích. Na Silvestra je jich mnoho, ale po novém roce se po nich slehne zem. A jelikož jsme poradnou alternativní medicíny, víme, že mnohá předsevzetí bývají v oblasti zdravého stravování, pohybu, redukce či detoxikace. Jak na to?

EDTA - Kyselina ethylendiamintetraoctová

Kyselina ethylendiamintetraoctová neboli EDTA je významná v absorbci vápníku a olova. EDTA v podstatě běží přes krevní řečiště, chytne kovy jako drápem a odstraňuje toxiny močením. Chelatace se využívá pro zlepšení vstřebávání minerálů organismem. EDTA je umělá aminokyselina, která má zvláštní afinitu k toxickým kovům, jako je rtuť, kadmium, hliník a olovo.

Bylinky pro děti v době podzimních a zimních měsíců

Léčivé účinky bylinek pomáhají i dětem. Zvláště na podzim a v zimě, kdy se pediatrické ordinace plní pacienty, umějí být skvělým pomocníkem. Bylinkovou léčbu v podobě čajů a odvarů je vhodné naordinovat dětem nejdříve ve věku 6 měsíců, v nižším věku jí mohou předcházet bylinkové koupele. Seznamte se s několika užitečnými rostlinami, které umí bojovat s kašlem, rýmou nebo nachlazením.