Jaké přípravky doporučujeme v době Covidové?
24. 1. 2021

Posílit organismus, podpořit imunitu, zlepšit kondici po prodělaném Covidu – to je nyní otázka na naši poradnu mnoha lidí a obava z koronaviru a nemoci COVID-19 tento požadavek umocňuje. Imunitu podpořit lze – trvá to ale několik týdnů a některé přípravky jsou k tomu vhodnější. Bezpochybně k užívání jakýchkoli výživových doplňků či bylin je nutná psychická pohoda, pohyb, správné dýchání, vhodné stravování, hygiena a zdravé vztahy. 

Základem je samozřejmě prevence – lépe je tedy viry „odradit“ častým a správným mytím rukou či alepoň použitím vhodné dezinfekce, kašlat a kýchat do kapesníku či rukávu. Při nošení roušek mít zakrytá nejen ústa, ale i nos. Pokud se ale necítíte dobře, odpočiňte si v teple svého domova.

Požadavky našich zákazníků jsou ideálně, aby nejraději odešli s nějakým spolehlivě fungujícím zázrakem. Ten pochopitelně ke koupi není, ale organismus se dá na zvýšenou expozici virových onemocnění připravit také posílením nespecifické imunity. 

V rámci podpůrné terapie vedoucí ke zvýšení nespecifické imunity lze doporučit užívání vitaminu D, betaglukanů, zinku, vitálních hub, komplex vitamínů a minerálů.

V rámci podpůrné i symptomatické léčby je možné využít účinku lékořice hladké, směsi bylin, výtažku z pelargonie, koloidního stříbra, vitamínu C.

Jak dlouho přípravky používat? A máme je střídat, nebo si vybrat jeden?

Zmiňovaných tři až pět týdnů je doba shodná s dobou zrání bílých krvinek, které jsou za nespecifickou imunitu zodpovědné. Po tom, co dozrají, žijí ještě několik týdnů, ale postupně odumřou. Proto většinou doporučujeme klientům užívat podpůrné prostředky po celou dobu "infekčního" období tak, aby se tvořil dostatečný počet nových bílých krvinek. A přípravky s prokázaným imunomodulačním účinkem se dají střídat nebo kombinovat.

Vždy je ale základ všechno konzultovat, ideálně s tím, který Vás zná. Ne u každého je totiž žádoucí zvyšovat imunitu – například je to nevhodné u lidí po transplantaci nebo lidí s autoimunitním onemocněním.