Podpora jater a žlučníku
28. 2. 2019

V březnu se budeme nejvíce soustředit na pomoc žlučníku. Jeho slabost a dysfunkce se projevuje bolestmi velkých kloubů (ramena, kyčle, kolena z vnější strany, lokty) a někdy je napaden i nervový systém. I z vlastní zkušenosti víme, že dysfunkce žlučníku představuje zvýšené riziko úrazů velkých kloubů.

Dysfunkce (záněty, kameny, ucpání, atd.) žlučníku a žlučovodů, které jsou toho příčinou, můžeme upravit tinkturou z ostropestřece, hořce, žlučníkovým čajem, či chanca piedrou.

Na pročištění žlučníku a žlučovodů existuje ďábelský, ale velmi účinný recept. V ten den se nesmí nic jíst, pouze pít čistou vodu (nejlepší destilovanou). Večer, v čase od 19.00 do 19.30 hod. se vypije 1/2 litru olivového oleje (za studena lisovaného), do kterého je přimíchána šťáva ze tří citrónů. Pak se ulehne na pravý bok, který se zahřívá termoforem, nebo pytlíčky se solí zahřátými v troubě. V této pozici je třeba vydržet jednu hodinu. Druhý den může být ještě špatně, proto se nic nejí. Velmi vhodný je klystýr. Sledujte, co z Vás vyjde. Kůra se může opakovat až za půl roku.

Při žlučníkových potížích je nutné dodržovat přísnou dietu (omezit živočišné tuky, smažená jídla, mléko).

Reflexní místo žlučníku je na nártu pravé nohy mezi 4. a 5. nártní kůstkou uprostřed. POZOR! při bolesti pouze hladíme a mačkáme odpovídající místo na levém nártu. Nesmíme zapomínat na to, že nejčastější příčinou ucpání žlučovodů je stres, který způsobí uzavření ústeček (vývodu) do dvanáctníku. Proto ještě důkladně promasírujeme reflexní plošku dvanáctníku na pravé šlapce a soláru plexu na obou chodidlech.

Potlačovaná zlost, hněv a agrese jsou hlavní příčiny proč žlučník onemocní. Není však vůbec nutné projevovat zmíněné emoce vůči vnějšímu světu. Tím si život můžeme ještě více zkomplikovat. Mnohem výhodnější je si je hned po přiznání transformovat na jiný druh energie, kterou pro život potřebujeme. Nejbezpečnější je přeměňovat zlost na lásku.

Například třikrát zopakujeme:“ zlost přeměňují na lásku, zlost přeměňují na lásku, zlost přeměňují na lásku.“

Možná, že z celého roku je v měsíci dubnu nejtěžší období pro organismus. Slabost totiž prožívají játra, ústřední orgán látkové výměny.

Slabost jater s sebou přináší zhoršení schopnosti vyrovnávat se s vnějšími vlivy, proto v tomto období propukají alergie nejrůznějšího druhu; od alergie na pyl, prach, zvířecí chlupy, až po alergii na tchýni. V játrech se ukládá energie v různých formách (cukry) a její nedostatek se projevuje jako typická jarní únava.

Ve stravě je nedostatek vitálních látek (ještě není zdejší čerstvá zelenina - náhrada může být v čerstvě naklíčené pšenici, řeřiše, atd., později šťáva z kopřiv, pampeliškový salát, atd.), takže je slabší zažívací systém.

Nejdůležitější je v tomto období játra zbytečně nezatěžovat. Zátěží jsou hlavně nevhodné potraviny (mléko, mléčné výrobky, tučná jídla, smažená, alkohol, nadměrné množství cukru a sladkostí, káva s mlékem, a jiné). Často se stává, že alergikovi, který byl hodně na mléku a mléčných výrobcích, stačí tyto vynechat a do dvou týdnů se u něj ztratí všechny alergické projevy.

Také stres je příčinou toho, že nedostatečně odtéká žluč (protože křeč v bránici vyvolá i křeč v dvanáctníku, kde jsou vývody žlučovodů a ty se uzavřou), co značně játra otráví. Po reflexním uvolnění oblasti solaru plexu a uvolnění krční páteře, pak za pomoci prošla několik metrů.

Játrům velmi dobře dělají hořčiny: ostropestřec mariánský. Užívat je třeba denně zinek .

K mačkání reflexních plošek jater vždy připojíme ještě mačkání plošek ledvin, aby se zlepšil odvod toxických látek z těla.Z psychických příčin je pro játra velmi škodlivé neúměrné hledání, neschopnost rozeznat, co je pro nás užitečné a co škodlivé. Z toho plyne jakási nerozhodnost.

Třikrát: „přeměňuji nerozhodnost na rozhodnost.“