Podzim, období rýmy a nachlazení
11. 10. 2017

Rýma patří mezi nejčastější onemocnění horních cest dýchacích a obvykle jako symptom doprovází také různé další choroby, například nachlazení či chřipku. Jde o zánět nosní sliznice, který se projevuje hustým výtokem z nosu, pocitem plných dutin, případně kýcháním. Příčinou bývá obvykle nakažení těla viry či bakteriemi, které se do nás dostanou kapénkovou infekcí. Bacily se na sliznici usadí, oslabí organismus a vytvoří zánět. V boji proti nim se osvědčila především lichořeřišnice, která má výrazné přírodní antibiotické účinky napříč širokým spektrem mikroorganismů.

Inkubační doba rýmy čítá zhruba 1 až 3 dny. Pokud se neléčí, trvá zhruba 8 dní. Není však výjimkou, že neléčená rýma přejde do chronické podoby, jíž se člověk už tak snadno nezbaví. Chronická rýma může být navíc spouštěčem rozvoje astmatu, což u těchto pacientů představuje až čtyřikrát větší riziko. Onemocnění horních cest dýchacích, kde kromě rýmy vládne také kašel, je rovněž nejčastějším důvodem, proč zaměstnanci odcházejí na neschopenku.

V případě akutního stavu můžete využít kromě bylinných tinktur i čaj muňa wira, který působí okamžitě – neulevuje, jako to dělají různé jiné komerční přípravky, ale likviduje viry.

Byliny Muňa-Muňa a Wira-Wira obsahují látky proti virům a několik druhů přírodních antibiotik, mají také analgetické účinky.

Dále můžete využít vysokofrekvenční terapii plazmovývm generátorem RPZ 14, 2x60 minut Vám může ulevit od příznaků rýmy a nachlazení a zlepšit tak zdravotní stav.

Nejdůležitější je však dlouhodobě posilovat obranné mechanismy těla za pomoci lichořeřišnice, která likviduje veškeré mikroby, které se v těle množí. Čištění a posílení organismu podporuje speciální výluh zvaný plasmofit, což je směs pelyňku, červeného lapacha, pupenů vrby a kůry z vilcacory. Na zvýšení imunity organismu a podpory sliznic dýchacích cest je pak vynikající gemmoterapeutikum z černého rybízu, které má zároveň protiotokové účinky na sliznice. Dále pak můžete využít tikntury z grepu, echinacey či rakytníku.

Blahodárné účinky pro dýchací cesty má i Septilin. Pro povzbuzení celkového dýchacího systému a usnadnění dýchání v průběhu nemoci doporučujeme užívat tinkturu z třezalky, která kromě toho podporuje duševní rovnováhu, zdravý spánek a dobrou náladu.

Zdroj: www.byliny-nadeje.cz, upraveno